۷ موردی که برای موفقیت باید کنار بگذارید
به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

فراشفا: همیشه لازم نیست برای موفقیت در زندگی مهارت ها یا ویژگی هایی را کسب کنید، گاه برای چشیدن طعم موفقیت در زندگی، لازم است برخی عادات تان را کنار یگذارید. گاهی اوقات گفتن «نه» مهم تر از گفتن «بله» است و با یادگیری این هنر، بالا رفتن از نردبان موفقیت را شروع می کنید.

برای مثال، اگر می خواهید فردی موفق باشید، در ابتدا دو چیز باید داشته باشید: بدن سالم و مغز بی عیب. باز هم می گویم، با این فکر شروع نکنید که برای دستیابی به موفقیت نیاز دارید چیزی بیشتر اضافه کنید. شما صاحب همه مهارت ها هستید، اما لازم است شیوه زندگی ناسالم را کنار بگذارید. یعنی لازم است با کمک برنامه غذایی و فعالیت بدنی مراقب سلامتی تان باشید.
به همین نحو، عادات بد و شیوه های انجام غلط  زیادی هست که در صورت کنار گذاشتن، شما را به موفقیت نزدیک خواهد کرد؛ و در صورت دنبال کردن هر روزه آن، در آخر موفق خواهید شد.

در ادامه مواردی ذکر می شود که برای موفق بودن لازم است آنها را کنار بگذارید:

۱- عادت کنترل کردن امور را کنار بگذارید: گاهی اوقات امور تحت کنترل شماست، گاهی هم نه. اهمیت غیرضروری به اموری که زیر کنترل شما نیست ندهید، در عوض بر روی اموری تمرکز کنید که کنترل کاملی بر آنها دارید. برای مثال، شما می توانید طرز فکر خودتان را کنترل کنید نه دیگران.

۲- بهانه هایتان را کنار بگذارید: می دانید که شما مسئول هر آن چیزی –خوب یا بد – هستید که در زندگی تان اتفاق می افتد.  از نقاط قوت و ضعف تان  و کلید موفقیت هم آگاهید. برای موفق بودن در زندگی، با محدود کردن بهانه هایتان می توانید بر ضعف هایتان غلبه کنید.

۳- این باور را کنار بگذارید که برای رسیدن به موفقیت میانبری وجود دارد: اگر فکر می کنید روزی یک شبه موفق خواهید، این باوری کاملا غلط است. معجزه هایی مانند این ناممکن اند و ربطی به زندگی واقعی ندارند. برای رسیدن به نتایج دلخواه باید به طور مستمر سخت کار کنید.

۴- ترس از شکست را کنار بگذارید: زندگی افتادن و برخاستن است؛ اگر کسی از آن می ترسد، باید چشیدن طعم موفقیت در زندگی را فراموش کند. همیشه به یاد داشته باشید، ترس از شکست مانع انجام هر نوع کاری می شود. نمی توانید از فرصت هایی که سر راه تان قرار می گیرد بهره ببرید.

۵- گفتن «بله» را به چیزهایی که باور ندارید کنار بگذارید: برای دستیابی به هدف تان، مجبور خواهید بود یاد بگیرید چگونه «نه» بگویید و از وظایف، فعالیت ها و تقاضاهای درخواستی از جانب دوستان، خانواده و همکاران اجتناب کنید. شما اولویت هایتان را انتخاب کرده اید و طبق آن عمل کنید.

۶- این خواسته را که همه تو را دوست داشته باشند، کنار بگذارید: چه می شد اگر کسی شما را دوست نمی داشت! آدم های زیادی هستند که بدون توجه به اینکه شما چه کاری برای آنها انجام داده اید، شما را دوست ندارند و این نباید تاثیری بر شما داشته باشد. این یک امر طبیعی است و نیازی به توجیه کردن خود ندارید.

۷- وابستگی به دریافت حمایت عاطفی را ترک کنید: آیا شما در زمان غم و اندوه برای دریافت حمایت عاطفی به دوستان و همکاران تان وابسته هستید؟ شما به کسی نیاز ندارید، صرفا حامی خودتان باشید. هر وقت کار اشتباهی رخ داد به درون خود بنگرید و هرگز آن را تکرار نکنید.


نویسنده: گونجا دئو

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: lifehacker؛ ۲۹ دسامبر ۲۰۱۶

فریدون شیرمحمدلی

ایمان کرامتی سلام خدمت شما، ایمان هستم مدیر و موسس آیکاوب، بیش از 6 سال هست تو حوزه وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید