چگونه می توان در هر چیزی در زندگی برنده شد و به موفقیت دست یافت؟
به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

فراشفا: آیا فرمولی سری وجود دارد که بتواند فرد را در تقریبا هر چیزی که تلاش می کند یا می خواهد به دست بیاورد، برنده کند و موجب موفقیت او شود.

ذهنیت یک قهرمان چیست؟

یک راه ساده برای تسلط کامل بر بازار در هر زمینه ای وجود دارد:

۱۰ برابر بیش از هر کسی دیگر تولید کنید.

این بخشی از قانون ۱۰× گرانت کاردون است و ذهنیتی شگفت انگیز است. همه قهرمانان همین ذهنیت را دارند: انجام بیشتر.

همه آنها تشنه ی موفقیت و تشنه ی زندگی بهتر و بدست آوردن بیشتر از هر چیزی هستند که انجام می دهند! نگاهی به تمام ورزشکاران المپیکی بیندازید. آیا می دانستید که آنها هر روز ۶-۸ ساعت تمرین می کنند؟ وقتی آنها را با بازیکنان معمولی که ممکن است یک یا دو بار در هفته به مدت ۱-۲ ساعت تمرین کنند مقایسه می کنیم، تعجبی ندارد که به گرد آنها هم نمی رسند.

وقتی به ۵۰۰ مدیرعامل برتر از دیدگاه مجله فورچن نگاه می کنیم … چرا اینها هنوز هم به گونه ای کار می کنند که گویی زندگی شان به آن بستگی دارد؟ بیشتر آنها آنقدر ثروتمند هستند که می توانند کنار بکشند و بدون داشتن غصه ی پول، بقیه عمرشان را در هتل های ۵ ستاره بگذرانند. با  اینحال، این افراد هنوز هم حداقل دو برابر فرد عادی کار می کنند چون تشنه موفقیت هستند.

اریک توماس این واقعیت را به درستی بیان می کند: « اگر نیاز شما به موفقیت به همان اندازه نفس کشیدن باشد، پس موفق خواهید شد.»

این تشنگی همان چیزی است که به آنها انگیزه می دهد

برای اول شدن و برای بهترین بودن، سعی کنید آن را بیش از هر کسی دیگر انجام دهید.

وقتی تمرین می کنید، بیشتر تمرین کنید و کمتر از افراد دیگر استراحت کنید. وقتی با همسرتان هستید بیش از آنچه که انتظار دارد به او توجه کنید و عشق بورزید. وقتی سرکار هستید، ۱۰ برابر بیشتر از همکاران تان کار کنید.

به این گونه است که شما جلوی شکست را می گیرید و برنده شدن را آغاز می کنید. برنده شدن به این معناست که رقابتی هست که می توانید در آن پیروز شوید. شکست به این معناست که یک نفر هست که کاملا بهتر از بقیه عمل می کند. با شبیه بقیه بودن سعی نکنید رقابت کنید. در عوض، چکشی باشید که هر کاری را که انجام می دهید به طور کامل محکم می کند.

به گفته گرانت کاردون: «رقابت کردن را کنار بگذارید و بر هر کاری که انجام می دهید تسلط پیدا کنید.»


نویسنده: لوکاس شوکندیک (Lukas Schwekendiek)

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: quora؛  27 اوت ۲۰۱۶

فریدون شیرمحمدلی

ایمان کرامتی سلام خدمت شما، ایمان هستم مدیر و موسس آیکاوب، بیش از 6 سال هست تو حوزه وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید