چگونه خلاقیت مان را راه‌اندازی کنیم؟

خلاقیت

فراشفا: مجبور نیستید برای نشان دادن خلاقیت، استعداد رامبرانت (نقاش هلندی) یا یو – یو ما (نوازنده ویولن‌سل چینی – آمریکایی) را داشته باشید و امتیازات بسیار خاصی را از انجام آن به دست آورید. خلاقیت هرروزه تندرستی را تقویت می‌کند و حس قوی‌تری از هدف و مشارکت را به دست می‌دهد و همه می‌توانند آن را به‌کارگیرند.

پس چرا خلاقیت بیشتری انجام نمی‌دهیم؟

کتاب، چالش خلاقیت، نشان می‌دهد که زندگی امروزی برای بالا بردن خلاقیت، آن‌گونه که قبلاً بود، سازمان‌دهی نشده است و ممکن است لازم باشد نه‌تنها به دنبال روزنه‌های خلاقیت باشید بلکه زمانی را در برنامه پرمشغله‌تان برای اختصاص دادن به آن ایجاد کنید.

برای شما: چرا نوآوری کردن دشوارتر می‌شود و دو راه برای آسان‌تر کردن آن

اولین گام این است که فکر کنید به چه چیزی علاقه دارید. ممکن است برای الهام گرفتن به فروشگاه آثار هنری یا صنایع‌دستی بروید اما پذیرای ایده‌های جدیدی باشید که می‌تواند چالشی برای بزرگ‌سالان باشد. محققان دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی از بزرگ‌سالان خواستند که فکر کنند در یک روز تعطیل چه‌کار خواهند کرد. وقتی به شرکت‌کنندگان گفته شد که خود را به‌مانند کودکی ۷ ساله، زمانی در زندگی بدون وجود عوامل بازدارنده و تفکر آزادتر، تصور کنند، جواب‌هایی که دادند بهتر بود. پس سعی کنید کودک درونتان را هدایت کنید به‌ویژه اگر خودتان را ذاتاً درون‌گرا می‌دانید.

به یاد داشته باشید لازم نیست خلاقیت پیچیده باشد. نیازی نیست برای درس‌های فعالیت‌هایی مانند نقاشی، نوشتن خلاقانه و آشپزی برنامه‌ریزی کنید یا نگران پرداخت هزینه آن‌ها باشید؛ اما اگر بودجه‌تان اجازه می‌دهد، به فکر انجام چیزی باشید که همیشه می‌خواستید انجام دهید اما هیچ‌وقت انجام ندادید، مثلاً کلاس خوانندگی، موسیقی یا حتی بافندگی.

و وقتی شروع کردید، اگر در ابتدا احساس ناامیدی کردید یا به مهارت‌هایتان شک کردید، در برابر کنار گذاشتن سریع آن مقاومت کنید. این یک رقابت نیست، پس برای «تولید کردن» احساس فشار نکنید – تنها چیزی که لازم است انجام دهید داشتن اشتیاق به فعالیت موردنظر است.

نویسنده: لن کانتر (Len Canter)؛ ۱۲ اوت ۲۰۱۹

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: medicalxpress

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید