چرا بیشتر مردم هرگز موفق نخواهند شد
به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

فراشفا: موفقیت فقط پول زیاد داشتن نیست. خیلی‌ها که پول زیادی دارند، زندگی‌های فوق‌العاده اسف‌بار و کاملاً نامتعادلی دارند. موفقیت یعنی اینکه به‌طور مستمر در این زمینه‌ها بهتر از قبل شوید: چه کسی هستید، چگونه زندگی می‌کنید، چگونه خدمت می‌کنید و چگونه ارتباط برقرار می‌کنید.

به‌این‌ترتیب چرا بیشتر افراد موفق نخواهند بود؟

چرا بیشتر افراد متحول نمی‌شوند؟

هرچقدر که بیشتر متحول شوید، باید توجه بیشتری بر آن چند چیزی بکنید که بیشترین اهمیت را دارند. بااین‌حال، همان‌گونه که جیم ران گفته است: «افراد زیادی خوب عمل نمی‌کنند، صرفاً به این دلیل که به چیزهای بی‌اهمیت توجه می‌کنند.»

برای موفق بودن، نمی‌توانید مدت زمان‌های طولانی به بودن در کنار افراد با فرکانس پایین ادامه دهید.

روزهایتان را باید دائم با انجام فعالیت‌های باکیفیت بالا سپری کنید.

هرچقدر که موفقیت بیشتری کسب می‌کنید – که برقراری تعادل در چند چیز اساسی (روحی، رابطه‌ای، مالی و جسمانی) در زندگی و کنار گذاشتن هر چیز دیگر است – کمتر می‌توانید انجام فعالیت‌های باکیفیت پایین را توجیه کنید.

قبل از اینکه متحول شوید، می‌توانید وقتتان را به‌طور قابل قبولی برای تقریباً هر چیزی صرف کنید.

می‌توانید به‌طور قابل قبولی هر چیزی را که جلوی‌تان می‌گذارند بخورید.

می‌توانید به‌طور قابل قبولی فعالیت‌ها و رفتارهایی را که، صادقانه بگوییم، نه‌چندان خوب هستند، توجیه کنید. وقتی بینش تان در مورد خودتان بیشتر می‌شود، درمی‌یابید باید تعدیل‌هایی را انجام دهید. لازم است صرف کردن تمام پول و زمانتان را برای چیزهای بدردنخور و سرگرمی کم کنید. باید بیشتر پس‌انداز کنید و در تحصیل و آینده‌تان بیشتر سرمایه‌گذاری کنید.

هرچقدر که موفقیت بیشتری کسب می‌کنید، کمتر می‌توانید انجام فعالیت‌های باکیفیت پایین را توجیه کنید. رفتارهای روزانه‌تان باید هر چه بیشتر کیفیت بالایی داشته باشد و به‌طور روزافزونی کیفیت آن بالاتر برود.

صحبت در مورد کامل بودن نیست. یقیناً در مورد مشغول بودن در همه اوقات نیست. در حقیقت، تعادلِ موفقیت واقعی شامل آن چیزی است که تیم فریس بازنشستگی‌های کوچک یا مرخصی‌های دوره‌ای منظم می‌نامد.

بااین‌حال، اگر رفتارهای روزانه‌تان پیوسته کیفیت پایینی داشته باشند، انتظار دارید حاصلِ زندگی‌تان چگونه باشد؟

انتخاب‌هایتان باید کیفیت بالاتری داشته باشند.

روابطتان باید کیفیت بالاتری داشته باشند.

هر قسمت زندگی‌تان بر قسمت‌های دیگر زندگی‌تان تأثیر می‌گذارد. ازاین‌رو، این سخن واقعیت می‌یابد که چگونه چیزی را انجام می‌دهید برابر است با چگونه هر کاری را انجام می‌دهید. این گفته، تفکر سطح بسیار بالایی است. این گفته تنها برای کسانی مفهوم دارد که هر چیزی را که در زندگی‌شان متنفرند کنار گذاشته‌اند. برای عملی کردن واقعی این اصل در زندگی: زندگی روزانه و عادی‌تان تنها می‌تواند با چیزهایی پر شود که ارزش بالایی برایشان قائلید.

وقتی روزهایتان تنها با آن ضروریات اصلی که برایتان یک دنیا ارزش ‌دارند – پر می‌شود – و در آن چند قسمت موفق هستید – بر «تمام» قسمت‌های زندگی‌تان مسلط خواهید شد؛ زیرا تنها چیزهای موجود در زندگی‌تان چیزهایی هستند که برایشان بسیار ارزش قائلید. هر چیز دیگری به‌تدریج کنار گذاشته شده‌اند. شما از روی اراده و هماهنگ با خود، زندگی می‌کنید. شما شتاب و تعادل دارید. شما در تک‌تک روزها، کسی هستید که واقعاً می‌خواهید باشید.

انجام واقعی این کار نه‌تنها زمان‌بر است، بلکه عملی کردن آن در زندگی بسیار دشوار است.

گفتن «نه» به فرصت‌های بزرگ اما نامرتبط بسیار دشوار است.

ترک کردن عادات بد سخت است.

تغییر دادن دستگاه اعتقادی و گسترش دادن بینشتان شهامت می‌خواهد. برگشتن به تفکر کوچک و نه‌چندان خوب بسیار آسان است.

باوجوداین، وقتی به زندگی روزانه بر اساس ارزش‌ها و ایده آل های تان نزدیک‌تر می‌شوید، چیزهای شگفتی اتفاق می‌افتند. احساس خوشحالی بیشتری خواهید کرد. در کنار کسانی که دوست دارید بیشتر حضور خواهید داشت. وقتتان را بهتر صرف خواهید کرد. رویاها و آرزوهای بزرگ‌تری را دنبال خواهید کرد. در زمان بروز چالش‌ها انعطاف‌پذیر خواهید بود. در فرکانس بالاتری زندگی خواهید کرد و هر چیزی در اطرافتان آن را بازتاب خواهد داد.

دوباره سخن جیم ران را تکرار می‌کنم که «افراد زیادی خوب عمل نمی‌کنند، صرفاً به این دلیل که به چیزهای بی‌اهمیت توجه می‌کنند.» به‌بیان‌دیگر، بیشتر مردم گرفتار ضخامتِ چیزهای نازک هستند. ازاین‌رو، بیشتر افراد موفق نخواهند بود. بیشتر افراد متحول نخواهند شد و پیشرفت نخواهند کرد اما شما متحول خواهید شد و پیشرفت خواهید کرد. شما از آن آگاهید و می‌توانید آن را حس کنید. شما از قبل شروع کرده‌اید؛ و هرروز یک گام نزدیک‌تر می‌شوید.

خیلی زود، کاملاً متعهد خواهید شد کسی باشید که می‌دانید می‌توانید باشید. وقتی به آن نقطه بی‌بازگشت رسیدید، هیچ‌چیز شما را متوقف نخواهد کرد.


نویسنده: بنجامین پ. هاردی؛ دانشجوی سال آخر دوره دکترای روان‌شناسی سازمانی

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: benjaminhardy؛ ۳ مارس ۲۰۱۷

فریدون شیرمحمدلی

ایمان کرامتی سلام خدمت شما، ایمان هستم مدیر و موسس آیکاوب، بیش از 6 سال هست تو حوزه وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید