فواید سلامتی بخش بستنی
به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

فراشفا: بستنی را همه دوست دارند. یک قاشق بستنی دارای فواید سلامتی بخشی است. بستنی حاوی ویتامین هایی مانند ب ۱۲، ب ۶، D، C و E است. درضمن، بستنی منبع بسیار خوب چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدراتهاست که برای تولید انرژی در بدن ضروری هستند. بستنی از ایجاد سنگ کلیه، PMS و تغییرات خلق پیشگیری می کند.

۱منبع ویتامین ها

بستنی منبع بسیار خوب مواد مغذی و سرشار از ویتامین های C، E، D، ب۶ و ب ۱۲  و نیز ویتامین K است. وجود ویتامین K خون را رقیق می کند و از احتمال لخته شدن خون پیشگیری می کند. بستنی منبع عالی نیاسین، آنتی اکسیدان ها، ریبوفلاوین و تیامین است. بستنی به تحریک سیستم ایمنی کمک می کند و کارکردهای عصب ها و ارگان ها را بالا می برد.

۲- تامین کننده انرژی

بستنی را منبع عالی انرژی می دانند. بستنی حاوی مقادیر مناسب چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها برای تولید انرژی هم می باشد. مقادیر معتدل بستنی به افزایش وزن منجر نخواهد شد.

۳- داشتن مواد معدنی

بستنی منبع بسیار خوب فسفر و کلسیم است که به سالم نگاه داشتن دندان ها و استخوان ها کمک می کند. سلامت قلبی عروقی و کارکردهای کلیه را تحریک می کند. در صورت کمبود فسفر، بدن نمی تواند کلسیم را جذب کند. بستنی سلامت مفاصل را حفظ می کند و از احتمال دچار شدن به PMS هم جلوگیری می کند.

۴- تغییرات خلق

بستنی ترکیبی دارد که ساخت ترومبوتونین را افزایش می دهد که از تغییرات خلق پیشگیری می کند و روحیه را بالا می برد. میزان استرس را کاهش می دهد. سیستم عصبی را تکین می دهد،‌به مغز کمک د و از احتمال بی خوبی جلوگیری می کند.

ارزش غذایی بستنی

در هر وعده ۶۶ گرمی بستنی، ۱۳۷ کالری، ۴۰٫۲۶ گرم رطوبت، ۲٫۳۱ گرم پروتئین، ۷٫۲۶ گرم چربی، ۰٫۵۹ گرم خاکستر، ۱۵٫۵۸ گرم کربوهیدرات، ۰٫۵ فیبر غذایی و ۱۴٫۰۱ گرم قند یافت می شود. بستنی حدود ۳۳٫۳۳% ویتامین D، همراه با ۲۰٫۷۴% چربی لیپید کل، ۱۲٫۱۵% ویتامین ب۲، ۱۱٫۹۸% کربوهیدرات، ۱۱٫۳۳% ویتامین C، ۱۱٫۱۴% ویتامین آ،‌ ۱۰٫۸۳% ویتامین ب۱۲، ۹٫۸۶% فسفر،‌ ۸٫۴۰% کلسیم، ۷٫۷۲% ایزولوسین، ۷٫۶۶% ویتامین ب۵، ۶٫۸۲% تریپتوفان، ۶٫۷۷% والین،‌ ۵٫۶۵% لوسین، ۵٫۴۵% ترئونین و ۵٫۰۸% لیزین  را تامین می کند.مترجم:‌فریدون شیرمحمدلی

منبع:‌ healthbenefitstimes

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات