تغییر ذهنیتی ساده که میلیونرها را از طبقه متوسط متمایز می کند

فراشفا: اگر می خواهید میلیونر شوید، مثل یک میلیونر فکر کنید. ظرفیت کسب درآمدتان با ذهنیتی که دارید آغاز می شود. آیا به طور جدی به این موضوع فکر می کنید که چگونه می توانید میلیونر شوید؟ یا توجه تان فقط به گذراندن چند ماه آینده است؟

گرانت کاردون در کتاب «کتابچه میلیونرها: چگونه ابر ثروتمند شویم» می نویسد: «بزرگ ترین اشتباه این است که فکر کنید میلیونر شدن ناممکن است. اولین چیزی که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید می خواهید میلیونر یا میلیاردر شوید. سپس این تصمیم را باید بارها و بارها تقویت کنید.»

کیت کامرون اسمیت، نویسنده در مورد امور مالی شخصی با این گفته موافق است. اسمیت در «۱۰ تمایز مهم بین میلیونرها و طبقه متوسط» بینش هایی را توضیح می دهد که در طی دو سال کار با افراد اَبَر ثروتمند و مطالعه آنها جمع آوری کرد که شامل نگرش هایی است که روش های تفکرشان را از افراد عادی متمایز می کند.

مهم ترین اختلاف که اسمیت بین میلیونرها و طبقه متوسط مشاهده می کند این است که چگونه در مورد موقعیت شان فکر می کنند و اطلاعات را به خودشان ارائه می دهند. در حالیکه میلیونرها سوالات توانمندساز را از خودشان می پرسند، طبقه متوسط تمایل دارد به سوی سوالات تضعیف کننده بروند.

میلیونرها به این می اندیشند که، «چگونه می توانم با انجام کاری که دوست دارم در سال ۱ میلیون دلار در بیاورم؟» در حالیکه افراد طبقه متوسط واقعیات را دنبال می کنند: «چطور می توانم رئیسم را ترغیب کنم که به من ترفیع بدهد؟» میلیونرها به شرایط دشوار نگاه می کنند و می پرسند: «زندگی در حال حاظر چه چیزی را می خواهد به من بیاموزد؟» حال آنکه طبقه متوسط تمایل دارد بر این سوال تاکید کند که «چرا چیزهای بد همیشه برای من اتفاق می افتد؟»

تمایز بین این مجموعه پرسش ها جزئی اما بسیار مهم است. اسمیت می نویسد: «سوالات توانمندساز می پرسند چه چیزی می توانید انجام دهید و سوالات تضعیف کننده می پرسند چه چیزی را نمی توانید انجام دهید.»

او ادامه می دهد: «پرسش های توانمندساز موجب می شود به ظرفیت کامل تان برسید. سوالاتی که از خودتان می پرسید نتایجی را که در زندگی بدست می آورید مشخص می کند.»

اینکه چگونه در مورد شرایط دشوار فکر می کنید نحوه پرداختن به آن را تحت تاثیر قرار می دهد. اسمیت می نویسد: «میلیونرها بیشتر خلاق هستند تا واکنش پذیر.» میلیونرها به جای پذیرش چیزها آنگونه که اتفاق می افتند، بر این توجه دارند که چگونه می توانند آینده را متفاوت و بهتر بسازند.


نویسنده: اِمی مارتین

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: cnbc؛ ۷ آوریل ۲۰۱۷

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید