الگوریتمی که می تواند شما را در زندگی موفق کند
به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

فراشفا: الگوریتم اصطلاحی در ریاضی و علوم رایانه است که به روش گام به گام برای حل یک مسئله اشاره دارد. این فرایند از گام های محدودی تشکیل شده است، یعنی این گام ها حساب شده و مستقیم به سوی هدف هستند. همانگونه که در ریاضی و علوم رایانه الگوریتمی هست، آیا فرمولی هست که به موفقیت منتهی شود.

تفکر الگوریتمی

فرآیند رایانه بر فرآیند مغز استوار است، و با توجه به همه عصب ها و شبکه های مغز که سیگنال هایی را از بخش های مختلف بدن دریافت و به آنها ارسال می کند، آن را عضوی بسیار پیچیده می دانند. در نتیجه، اگر دانشمندان می توانند رایانه ای را برنامه ریزی کنند، پس می توانیم با مجموعه ای از الگوریتم ها مغز مان را برنامه ریزی کنیم.

اگر این را باور ندارید، این مورد را در نظر بگیرید: آیا تا بحال از خودتان پرسیده اید که چرا می توانید یک مسئله را به طور کارآمدی حل کنید در حالیکه در حل مسئله ای دیگر می مانید؟ هنری فورد این موضوع را به صورت ساده تر اینگونه بیان کرد که چه شما فکر کنید می توانید و چه فکر کنید نمی توانید، در هر دو صورت حرفتان درست است.

باوجوداین، برای اینکه الگوریتمی معتبر باشد، باید دارای این سه ویژگی باشد: محدود، شفاف و کارآمد. این سه ویژگی در پیوند نزدیک با یکدیگر است. یک الگوریتم باید برای مسئله ای خاص با دستوراتی به وضوح تعریف شده باشد تا موثر واقع شود.

با در نظر داشتن این موضوع، چطور می توانید الگوریتمی را برای موفقیت ایجاد کنید؟

برنامه ریزی مغز برای موفقیت

حتی بدون یک فرآیند هم، می توانید مسیر زندگی تان را تغییر دهید و موفقیت را دنبال کنید. باوجوداین، چون مغزتان و خودتان را تربیت نکرده اید، بزودی از مسیر منحرف می شوید و پیشرفتی نمی کنید چون نمی دانید گام بعدی چیست.

از طرف دیگر، برخی افراد موفقیتی پایدار دارند چون یک فرآیند دارند. به علاوه، در طول زمان فرآیند خودکار و عادی می شود. اولین گامی که باید بردارید داشتن اعتماد به نفس است. ساده ترین راه برای تقویت موفقیت استفاده از موفقیت های گذشته به عنوان انگیزه است. پس از آن، تجسم خود در آن زمینه موفقیت است.

تجسم کردن ابزاری قوی برای مهیا کردن مغز است تا موافق با طریقی که می خواهید رفتار کند، عمل نماید. این امر را چند سال قبل تیمی از روان شناسان هاروارد اثبات کردند که می خواستند قدرت تخیل/ تجسم را امتحان کنند.

آنها افرادی را به دو گروه تقسیم کردند و از آنها خواستند خودشان را در نقش خلبان تجسم کنند. به یک گروه لباس خلبانی دادند و به گروه دیگر ندادند. سپس از آنها خواستند که در یک پرواز شبیه سازی شده شرکت کنند، که در واقع، یک آزمایش چشم بود. آنهایی که لباس خلبانی داشتند در مقایسه با آنهایی که لباس خلبانی نپوشیده بودند، در حین  انجام آزمایش دید بهتری را نشان دادند.

بعد از تجسم موفقیت تان، گام بعدی تهیه برنامه است. به گفته آنتونی سنت اگزوپری، نویسنده کتاب «شاهزاده خانم کوچولو»، هدف بدون برنامه فقط یک آرزوست.

هنگام برنامه ریزی، با گام های کوچک شروع کنید چون نظم و ترتیب مانند یک عضله است. وقتی بلافاصله با چیزی بزرگ شروع می کنید، عضلات آسیب می بینند. به همین علت هم هست که افراد، ورزش یا اهداف شان را کنار می گذارند چون برای انجام دادن بیش از اندازه بزرگ اند.


نویسنده: کریس براندت (Chris Brandt)

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: universityherald؛ ۲ ژانویه ۲۰۱۷

فریدون شیرمحمدلی

ایمان کرامتی سلام خدمت شما، ایمان هستم مدیر و موسس آیکاوب، بیش از 6 سال هست تو حوزه وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید